Thursday, 1 October 2009

Wybory (PL)

Grzech jest zawsze złem. To stwierdzenie przyjmuje za prawdę większość Katolików.Skąd więc nasz wybór czynienia zła? Od upadku pierwszych Rodziców, część z nas ma skłonność – a niekiedy wręcz upodobanie, do niewłaściwego korzystania z Wolności . Otóż z czasem- gdy po zboczeniu z dobrych duchowo ścieżek, zatracamy wrażliwość-może się wydać, że to co obiektywnie rzecz biorąc jest złe, najlepiej nam służy. Wybieramy wtedy zło zamiast Jezusa.

Prośmy Patronkę dzisiejszego dnia – św. Teresę od Dzięciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, by pomagała nam odkryć, iż tylko On jest Dobry.

Czasem pragnienie tego Dobra kosztuje, a tych, ktorzy wcześniej wybrali grzech, oczyszczając – boli... Niemniej zawsze owocuje pełnią.

---
Tomasz, Racibórz

2 comments:

  1. Wiekszosc katolikow? Jesli ktos uznaje inaczej nie jest katolikiem, ba, normalnym człowiekiem. Grzech jest działaniem wbrew Bogu. Przejawem schizofrenii lub kompletna ignorancja wykazałby sie ten, kto czyni grzech czyms dobrym. Wywodzi sie to juz z samej definicji grzechu. Skad nasz wybór czynienia zła... własnie z wolnosci. Tylko czy człowiek jest tak naprawde wolny? Moze Tomaszu napisz cos o wolności człowieka... Pozdrawiam PL

    ReplyDelete
  2. Dziękuję za trafny komentarz i zapraszam do dalszej lektury :).

    ReplyDelete