Saturday, 7 May 2011

Droga do Kany (PL)

Czym kierować się przy rozeznawaniu, czy małżeństwo jest dla mnie, dlaczego warto być z konkretnym człowiekiem, wreszcie - kogo zaprosić na wesele? Pytania te, zadaje sobie wielu młodych ludzi, pragnących przeżywać swe życie, jako wspólnotę jednego ciała w drodze ku Niebu.

Wydaje się, iż najroztropniej czynią ci, którzy nie pytają najpierw:  "co dostanę w zamian?", ani nawet: "co sam mogę dać drugiej osobie?", ale raczej - "czy będziemy w stanie dawać RAZEM (tzn. sumując siły jednego już ciała, którym to chcemy się stać) Jezusowi przez Maryję,  radość płynącą z łaski naszego małżeństwa?".

Tylko rozpatrując Dar małżeństwa poprzez Jego wspólnotowość, można obdarowywać i czerpać, pamiętając nie tyle o sobie na tej ziemi, ale o dwojgu w Niebie, skupiając uwagę już u zarania drogi, na najważniejszych gościach weselnych:

Jezusie, który tak ukochał Sakrament małżeństwa, iż zechciał swym pierwszym publicznie uczynionym cudem, ubogacić kananejskich nowożeńców
i Maryi, która oręduje, by nigdy nie zabrakło Jej Syna, tam gdzie dwoje ludzi pragnie winnego zdroju, ożywiającego ich dotychczasowe, łaską przemienione życie.
--
 Tomasz, Racibórz

PS. Proszę o modlitwę za wszystkich małżonków.

No comments:

Post a Comment